FANDOM


Walda Bolton (dawniej Frey) zwana „Grubą Waldą” – druga córka ser Merretta Freya i jego żony Mariyi Darry, wnuczka Waldera Freya z Bliźniaków, która została trzecią żoną lorda Roose Boltona.

Jest postacią powracającą w czwartym, piątym i szóstym sezonie, odgrywaną przez aktorkę Elizabeth Webster.

Biografia Edytuj

Sezon trzeci Edytuj

W czasie weselnej uczty Edmure’a Tully i Roslin Frey, Lord Bolton opowiada Catelyn Stark i Bryndenowi Tully, jak lord Walder Frey pozwolił mu wybrać dowolną wnuczkę, obiecując tyle srebra w posagu, ile wyniosłaby jej waga. Potem lord Bolton dodaje, że wybrał najgrubszą wybrankę, która bardzo go wzbogaciła.

Sezon czwarty Edytuj

Miło cię poznać, matko.
Ramsay do nowej macochy.

Walda dociera na północ z jej nowym mężem do Dreadfort, rodowego zamku Boltonów. Jest wyraźnie zatrwożona przez nowe otoczenie, witając pasierba cichym „witaj”, choć nawet Ramsay odnosi się uprzejmie i całuje ją w policzek.

Sezon piąty Edytuj

Wędruje do Winterfell z Roosem, Ramsayem i resztą domu Boltonów. Przybywa tam, gdyż chce przywitać się z narzeczoną pasierba, Sansą Stark.

Podczas „rodzinnej” kolacji, Ramsay pozostaje uprzejmy wobec Waldy, napełniając jej kubek winem, za co nieufnie mu dziękuje. Kobieta próbuje współczuć Sansie, mówiąc, że to musi być trudno znaleźć się w obcym miejscu, jest to czymś, co Walda sama przechodzi. Sansa przypomina jej, że Winterfell nie jest nieznanym miejscem; to jej dom i myśli, że to ludzie są dziwni i nieznani. Zmusza wtem Ramsaya do przyprowadzenia Fetora, by zaserwował więcej wina dla każdego, w tym Waldzie, która widocznie jest przezeń odepchnięta. Gdy Roose wyczuwa, że Ramsay staje się zbyt usatysfakcjonowany z siebie, dla jego własnego dobra chce ogłosić, że Walda jest w ciąży. Lord Bolton dodaje, że z przebiegu ciąży maester Wolkan wnioskuje, że urodzi się chłopiec, co wyraźnie niepokoi Ramsaya, lecz cieszy Sansę.

Pojawienia Edytuj

POJAWIENIA W SEZONIE IV
Dwa miecze Lew i Róża Wyzwoliciel z łańcuchów Wierny Przysiędze Pierwszy tego imienia
Prawa ludzi i bogów Przedrzeźniacz Góra i Żmija Strażnicy na Murze Dzieci
POJAWIENIA W SEZONIE V
Wojny, które nadejdą Dom Czerni i Bieli Wielki Wróbel Synowie Harpii Zabij chłopca
Niezachwiani, nieugięci, niezłomni Dar Hardhome Taniec Smoków Miłosierdzie Matki
POJAWIENIA W SEZONIE VI
Czerwona kobieta Dom Zdrajca Księga Nieznajomego Drzwi
Krew mojej krwi Złamany Nikt Bitwa bękartów Wichry zimy
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.