(Dodano nową stronę „'''Ulthos''' - kontynent leżący na południe od Asshai w Essos i na wschód od Sothoryos. Jest oddzielony od Krain Cienia [[Szafranowa C...”)
 
m (Robot wykonał kosmetyczne poprawki)
 
(Nie pokazano 7 wersji utworzonych przez jednego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
'''Ulthos''' - kontynent leżący na południe od [[Asshai]] w [[Essos]] i na wschód od [[Sothoryos]]. Jest oddzielony od [[Krainy Cienia|Krain Cienia]] [[Szafranowa Cieśnina|Szafranową Cieśniną]].<ref name="wschód">''[[The Lands of Ice and Fire]]'', Wschód</ref> Pomiędzy Ulthos a Essos leży też wyspa [[Ulos]]. Nie wiadomo o tym kontynencie niemalże nic; znane jest tylko jego położenie i to, że jest pokryty gęstą dżunglą.<ref name="wschódmapa">[http://www.fantasticmaps.com/2013/03/the-east/ Mapa]</ref>
+
'''Ulthos''' kontynent leżący na południe od [[Asshai]] w [[Essos]] i na wschód od [[Sothoryos]]. Jest oddzielony od [[Krainy Cienia|Krain Cienia]] [[Szafranowa Cieśnina|Szafranową Cieśniną]]<ref name="wschód">''[[The Lands of Ice and Fire]]'', Wschód</ref>. Pomiędzy Ulthos a Essos leży też wyspa [[Ulos]]. Nie wiadomo o tym kontynencie niemalże nic; znane jest tylko jego położenie i to, że jest pokryty gęstą dżunglą<ref name="wschódmapa">[http://www.fantasticmaps.com/2013/03/the-east/ Mapa]</ref>.
   
Ulthos nigdy nie był wspomniany w [[Pieśń Lodu i Ognia|Pieśni Lodu i Ognia]]; pojawia się jedynie w zbiorze map [[The Lands of Ice and Fire]].
+
Ulthos nigdy nie był wspomniany w [[Pieśń lodu i ognia|Pieśni lodu i ognia]]; pojawia się jedynie w zbiorze map [[The Lands of Ice and Fire]].
   
  +
{{przypisy}}
<h2 dir="ltr">Przypisy</h2>
 
   
  +
[[Kategoria:Kontynenty]]
<p dir="ltr"><references/></p>
 
  +
  +
[[es:Ulthos]]

Aktualna wersja na dzień 20:50, 22 mar 2018

Ulthos – kontynent leżący na południe od Asshai w Essos i na wschód od Sothoryos. Jest oddzielony od Krain Cienia Szafranową Cieśniną[1]. Pomiędzy Ulthos a Essos leży też wyspa Ulos. Nie wiadomo o tym kontynencie niemalże nic; znane jest tylko jego położenie i to, że jest pokryty gęstą dżunglą[2].

Ulthos nigdy nie był wspomniany w Pieśni lodu i ognia; pojawia się jedynie w zbiorze map The Lands of Ice and Fire.


Przypisy[edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.