FANDOM


Święty Zakon Synów Wojownika to zakon rycerzy zaprzysiężonych Wierze w Siedmiu. Są częścią Wiary Wojującej i są znani jako Miecze. Drugi zakon wchodzący w skład Wiary Wojującej, Braci Ubogich jest znany jako Gwiazdy. Synowie Wojownika słuchają tylko Wielkiego Septona i odpowiadają tylko przed nim, gdyż wierzą, że Siedmiu przemawia przez niego.

Tylko namaszczony rycerz może wstąpić do zakonu. Większość członków zakonu to dawni wędrowni rycerze; niektórzy z nich są wysoko urodzeni, tak jak lordowie, którzy chcą odpokutować za stare grzechy. Niektórzy lordowie zrzekają się nawet tytułów, zamków i ziem, by służyć Synom Wojownika i Siedmiu. Do obowiązków Synów Wojownika należy ochrona Świętych Sept i eskorta pobożnych wyznawców w podróży, bronienie ich przed zabójcami i niewiernymi.

Członkowie zakonu Noszą srebrne zbroje, włosiennice, płaszcze w kolorze tęczy i miecze z głowicami z kryształów w kształcie gwiazdy. Mają reputację fanatyków, nienawidzą wrogów Wiary. Ludzi, którzy wierzą w innych bogów postrzegają jako fałszywych i złych. Wśród nich są święci, asceci, czarnoksiężnicy, zabójcy smoków i demonów.

Zakon nie istniał od czasu panowania Jaehaerysa I, jednak po Wojnie Pięciu Królów w 300 LA obecnie rządzący król Tommen Baratheon dekretem swej matki i regentki Cersei Lannister zmienia prawo zakazujące zakonowi noszenia broni. Tak powracają Synowie Wojownika. Ponad stu rycerzy do tej pory oddało swe miecze i życie Synom Wojownika oraz Wielkiemu Septonowi, przez wielu zwanego Wielkim Wróblem.

Znani członkowie Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.