FANDOM


TVBook
Twój ojciec był pizdą. Dlatego go zabiłeś. Zrobiłbym to samo ze swoim, gdyby sam nie zdechł.
— Smalljon Umber do Ramsaya Boltona

Jon Umber, powszechnie nazywany Smalljonem Umberem – drugoplanowy bohater szóstego sezonu, debiutujący w odcinku „Zdrajca”. W jego rolę wciela się Dean S. Jagger. Smalljon jest synem Greatjona Umbera i nowym lordem Ostatniego Domostwa.

Biografia Edytuj

Tło Edytuj

Smalljon Umber jest najstarszym synem i dziedzicem Jona Umbera. Po śmierci swego ojca, zostaje nowym Lordem Ostatniego Domostwa i głową rodu Umberów. Pomimo niechęci do rodu Boltonów, sprzymierza się z Ramsayem Boltonem w celu ochrony Północy przed dzikimi.

Sezon 6 Edytuj

Smalljon Umber przybywa do Winterfell, by pertraktować z Ramsayem Boltonem, domagając się pomocy w walce z dzikimi, którzy zostali wpuszczeni w głąb Północy przez Jona Snow. Ramsay wątpi w jego motywy, ze względu na niezachwianą wierność rodowi Starków. Smalljon zauważa, że pomimo pokrewieństwa rodu Karstarków ze Starkami, Harald Karstark jest zaufanym doradcą Ramsaya. Obraża także Roose'a Boltona, nazywając go pizdą. Gdy Ramsay zaczyna wychwalać nieżyjącego ojca, Smalljon ponownie nazywa go pizdą i słusznie domyśla się, że za jego śmiercią stoi Ramsay, pomimo zapewnień o otruciu Roose'a.

Smalljon ujawnia, że Jon Snow wpuścił za Mur armię dzikich, co jest złą wiadomością dla Umberów, Ostatnie Domostwo jest najdalej wysuniętym na Północ zamkiem, przez co zawsze są zmuszeni walczyć z nimi, ku uciesze Smalljona. Tym razem jest ich jednak zbyt wielu, przez co Smalljon domaga się pomocy Ramsaya. Odmawia jednak złożenia mu hołdu, albo nawet ugięcia kolan. Zamiast tego daje mu Oshę i Rickona Starka. Gdy Ramsay domaga się potwierdzenia tożsamości Rickona, Smalljon prezentuje mu odcięty łeb Kudłacza, wilkora Rickona, jako dowód.

Pojawienia Edytuj

POJAWIENIA W SEZONIE VI
Czerwona kobieta Dom Zdrajca Księga Nieznajomego Drzwi
Krew mojej krwi Złamany Nikt Bitwa bękartów Wichry zimy
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.