FANDOM


Magnar Sigorn – jedyny syn Styra, a po jego śmierci magnar Thennu, mąż Alys Karstark i panem nowego rodu Thenn.

Charakterystyka Edytuj

Sigorn jest bardzo podobny do ojca, jednak jest jego młodszą wersją, jest chudy i łysy, ma szare oczy, przez to sprawa wrażenie starszego niż jest. Nosi nagolenniki z brązu, skórzaną bluzę z łuskami z brązu. On i jego ludzi są niezwykle dumni z faktu że są Thennami, którzy maja prawa i władców w odróżnieniu od innych Wolnych Ludzi.

Bardzo dobrze włada wspólnym językiem, jednak tak jak każdy Thenn zna stary język.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Sigorn urodził się w Thennie, niewielkiej górskiej dolinie leżącej daleko na północy, jako syn władcy Thennów, Magnara Styra, Sigorn podobnie jak i pozostali jego rodacy, są niezwykle dumni z faktu że są Thennami, ponieważ zasadniczo różnią się od zwykłych Wolnych Ludzi, i mają własne prawa i panów.

Wojna z Nocną Strażą Edytuj

Jego ojciec Styr próbował kiedyś zostać Królem za Murem, jednak został pokonany przez dawnego zwiadowce z Nocnej Straży, Mance’a Raydera, który sam został królem, prawdopodobnie Sigorn wspomagał w tych dążeniach swego ojca.

Sigorn opuścił Thenn razem ze swym ojcem i ludem z obawy przed Innymi, i dołączył do armii Mance’a Raydera, która wyruszyła na Mur. Podczas gdy jego ojciec wyrusza za Mur, Sigorn pozostaje po drugiej stronie razem z częścią swych ludzi. Po śmierci ojca w Czarnym Zamku dziedziczy tytuł Magnara Thennnu. Bierze udział w bitwie pod Murem, gdzie zostaje schwytany do niewoli.

Po drugiej stronie Muru Edytuj

Sigorn jest jeńcem króla Stannisa Baratheona i Nocnej Straży. Magnar odgrywał dużą rolę w planach króla Stannisa który chciał go przekonać dzikich do przyłączenia się do niego, magnar jako pierwszy klęka przed Stannisem i składa mu przysięgę lojalności, porzuca również wiarę w Starych Bogów na rzecz nowego Czerwonego Bóga. W planach króla Sigorn ma przejąć dowództwo nad korpusem dzikich walczących u boku Stannisa, jednak za radą lorda dowódcy Jona Snowa, który ostrzega go że ludzie z północy źle przyjmą fakt że Stannisa prowadzi przeciwko nim dzikich, rezygnuje z tych planów i pozostawia dzikich pod murem.

Sigorn jest zmuszony zamieszkać razem ze swymi ludźmi w Mole's Town, nie chce pomagać nocnej straży w obronie muru, nawet za cenie zwiększenia racji żywności, razem ze swymi 200 wojownika wciąż pozostaje w napiętych stosunkach z czarnymi braćmi, magnar robi to gównie z powodu niechęci do straży i żalu do Jona Snowa, którego obwiniał o śmierć ojca.

Małżeństwo z Alys Karstark Edytuj

W między czasie na mur przybyła Alys Karstark, daleka kuzyna lorda dowódcy Jona Snowa, która uciekła na mur przed swym stryjecznym dziadkiem, kasztelanem Arnolfem Karstarkem, który chciał wydać ją za swego najstarszego syna a kuzyna Alys, Cregana Karstarka. Jako że Alys była dziedziczką Karholdu, miał nadzieje że przez to małżeństwo zamek pozostanie w jego rękach. Jednak Alys obawiając się o swoje życie uciekła na mur, i poprosiła o pomoc Snowa, ten udzielił jej schronienia i aresztował Cregana. Chcąc zapewnić Alys prawa i pomoc w odzyskaniu Karholdu, oraz z chęci pozbycia się Thennów, Jon organizuje ślub magnara i Alys.

Młoda para bierze ślub w Czarnym Zamku, ślubu udziela im Melisandre. Dzięki temu małżeństwo powstaje nowy ród szlachecki, dom Thenn, po za tym dzięki małżeństwu z Alys, która jest dziedziczką Karholdu, Sigorn po śmierci swego szwagra Harrion Karstark, możne przejąć władze nad Karholdem razem z żoną. Sigon jest zachwycony nową żoną, jest również na ślubie jako pan młody.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.