FANDOM


Ślio wspomniany

Królowa Shaera Targaryen – najstarsza córka króla Aegona V Targaryena i królowej Bethy Blackwood[2][3]. Została żoną i królową swojego brata, Jaehaerysa II Targaryena.

Biografia Edytuj

Shaera urodziła się w 226 o.P. jako córka księcia Aegona Targaryena i lady Bethy Blackwood. Miała dwóch starszych braci – Duncana i Jaehaerysa, młodszego brata Daerona oraz młodszą siostrę Rhaelle. W 233 o.P., na Wielkiej Radzie, jej ojciec został królem.

W 237 o.P. Shaera została zaręczona przez swoją matkę z Luthorem Tyrellem z Wysogrodu, podczas gdy jej starszy brat, książę Jaehaerys, miał poślubić Celię Tully. Po tym, jak ich najstarszy brat, książę Duncan, sprzeciwił się ojcu i ożenił się z miłości, Shaera i Jaehaerys wymknęli się swoim strażom i w 240 o.P. wzięli tajny ślub. Kiedy ich rodzice się o tym wiedzieli, małżeństwo zostało już skonsumowane, co zmusiło króla Aegona do zaakceptowania go. Ślub zdenerwował rody Tyrell i Tully[3].

Jaehaerys i Shaera mieli razem dwoje dzieci – Aerysa i Rhaellę[3]. Chociaż nie wiadomo, kiedy Shaera dokładnie umarła, ani czy była obecna w Summerhall podczas tragedii, pewne jest, że przeżyła swojego ojca, króla Aegona V, ponieważ wiadomo, że pozostała w Królewskiej Przystani ze swoim bratem i mężem, królem Jaehaerysem II, kiedy jego armie udały się na Stopnie, aby walczyć w wojnie dziewięciogroszowych królów[4].

Przypisy Edytuj

  1. o.P. – od Podboju Aegona.
  2. Świat lodu i ognia”, dodatek: Drzewo genealogiczne Targaryenów.
  3. 3,0 3,1 3,2 Świat lodu i ognia”, Królowie z dynastii Targaryenów: Aegon V.
  4. Świat lodu i ognia”, Królowie z dynastii Targaryenów: Jaehaerys II.


Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.