FANDOM


Lord Robett Glover jest Lordem Deepwood Motte i głową Rodu Gloverów od śmierci swego brata, Galbarta Glovera, podczas Wojny Pięciu Królów. Jest trzecim, który okrzyknął Jona Snow Królem Północy po tym, jak przeprosił go za to, że nie walczył za Ród Starków podczas Bitwy Bękartów. Jednak po klęknięciu Jona przed Daenerys Targaryen, Robett Glover wraca do Deepwood Motte i odmawia walki u boku Starków w Wielkiej Wojnie.

Biografia Edytuj

Tło Edytuj

Robett jest bratem Galbarta Glovera, poprzedniego Lorda Deepwood Motte. Robett po śmierci brata został Lordem Deepwood Motte.

Sezon 6 Edytuj

Jon Snow, Sansa Stark i Davos Seaworth potajemnie spotykają się z Robettem, aby spróbować uzyskać jego poparcie w walce przeciwko Rodowi Boltonów. Robett odmawia pomocy, ponieważ ci zapewnili sobie lojalność jedynie Rodu Mormontów, i na dodatek Jon sprzymierzył się z dzikimi. Natomiast Boltonowie pomogli Robettowi odbić Deepwood Motte spod okupacji żelaznych ludzi, którzy zniewolili go, jego rodzinę i jego poddanych.

Krytykuje Robba Starka, któremu przysięgał Ród Glover, za nieudzielenie im pomocy i „schodził się z zamorską dziwką”, niszcząc polityczne sojusze, a tym zapewniając porażkę Północy w wojnie. Pomimo protestów Jona i Sansy Robett odmawia pomocy i zostawia ich z pustymi rękami.

Robett wraz z innymi Lordami z północy udaje się do Winterfell po porażce Boltonów w bitwie Bękartów, gdzie on i dwaj inni lordowie, Wyman Manderly i Cley Cerwyn, są krytykowani przez Lady Lyannę Mormont za odmowę pomocy Starkowi. Robett jest drugim panem, po lordzie Wymanie, który okrzyknął Jona Królem północy. Przeprasza za nieuczestniczenie w bitwie i przysięga wierność Rodowi Starków i Jonowi.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.