FANDOM


Serial wspomniany Ślio wspomniany

Księżniczka Rhaena Targaryen – członkini rodu Targaryen, pierworodne dziecko i najstarsza córka króla Aenysa Targaryena. Jej wierzchowcem była smoczyca Dreamfyre. Rhaena była znana jako Królowa Zachodu podczas pobytu na Pięknej Wyspie, oraz jako Królowa Wschodu podczas gdy była na Smoczej Skale.

Wygląd i osobowośćEdytuj

Rhaena miała żywe, liliowe oczy i włosy błyszczące jak kute srebro. Po urodzeniu była mała, ale okazała się być zdrowym i radosnym dzieckiem. Rhaena wyrosła później na piękną, młodą dziewczynę.

Rhaena była nieśmiałą, marzycielską dziewczynką. Lepiej się czuła w towarzystwie zwierząt niż innych dzieci. We wczesnym dzieciństwie często chowała się za rodzicami, gdy tylko zobaczyła obcych. Chociaż matka przydzielała jej wciąż nowe towarzyszki, to Rhaena nigdy nie związała się blisko z żadną z nich. Wolała czytać książki. Rhaena stopniowa uwalniała się się od nieśmiałości po tym, jak otrzymała w darze smoczątko, któremu dała na imię Dreamfyre. Choć nadal była spokojna, nikt już nie odważył się nazwać jej bojaźliwą po tym, jak po raz pierwszy wzleciała pod niebo. Wkrótce później znalazła swoją pierwszą przyjaciółkę. Miała później wiele faworyt.

Życiorys Edytuj

Rhaena urodziła się 23 o.P. na Smoczej Skale, jako córka księcia Aenysa Targaryena i jego żony Alyssy Velaryon. Ojciec nadał jej imię na cześć swej matki Rhaenys Targaryen. Mówi się że król Aegon I Targaryen, który był dziadkiem Rhaeny, rozpłakał się, gdy po raz pierwszy wziął wnuczkę w ramiona. Po jej narodzinach pojawiło się pytanie, czy Maegor pozostanie drugi w sukcesji, czy też może spaść na trzecie miejsce, jako że Rhaena była najstarszym (i jak do tej pory jedynym) dzieckiem następcy tronu Aenysa. Królowa Visenya Targaryen zaproponowała, by rozstrzygnąć sprawę, zaręczając Rhaenę z Maegorem. Jednakże zarówno rodzice Rhaeny oraz Wielki Septon sprzeciwiali się temu. Wielki Septon zaproponował dla Maegora inną narzeczoną, była nią jego siostrzenica Ceryse Hightower.

Rhaena została wydana za swojego brata, Aegona Targaryena, przez jej ojca Aenysa zgodnie z valyriańskimi zwyczajami. Wyznawcy Wiary Siedmiu, których stosunki z koroną były już napięte, potępili kazirodczy związek, a członkowie Wiary Wojującej zbuntowali się przeciwko Targaryenom. Na początku 42 o.P. tysiące Braci Ubogich otoczyły Crakehall w którym przebywali Aegon i Rhaena. Zdrowie ich ojca pogorszyło się, gdy się o tym dowiedział, a trzy dni później zmarł.

Po śmierci króla Aenysa I Targaryena, Visenya Targaryen poleciała do Pentos aby sprowadzić stamtąd Maegora Targaryena. Maegor, który był bratem zmarłego Aenysa zgłosił swe roszczenia do Żelaznego Tronu na Smoczej Skale. Pominął on prawa męża Rhaeny , Aegona do tronu pomimo tego że to on był prawowitym dziedzicem.

Kiedy Bracia Ubodzy oblegający Crakehall oddalili się aby ruszyć do Królewskiej Przystani, Rhaena i Aegon udali się do Casterly Rock gdzie, Lord Lyman Lannister udzielił im schronienia.
[[en:Rhaena Targaryen (daughter of Aenys)]]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.