FANDOM


Serial wspomniany Ślio wspomniany Udw wspomniany

Księżniczka Rhaena Targaryen – druga córka króla Aegona III Targaryena i królowej Daenaery Velaryon[2].

Wygląd i osobowość Edytuj

Mając 14 lat, 2 lata młodsza od Daeny, Rhaena była równie urocza jak jej siostra, ale jednocześnie była bardziej delikatna, słodsza oraz miała bardziej dojrzałą, kobiecą urodę. Chociaż nie była pulchna, miała więcej krągłości niż Daena. Jej piersi były większe, usta pełniejsze, włosy bardziej złote niż srebrne i zawsze starannie ułożone i związane. Miała łagodne oczy i nieśmiały, słodki uśmiech. Była zdecydowanie mądrzejsza od swojej starszej siostry. Tam, gdzie Daena była rozwiązła, dzika i żądna przygód, Rhaena była posłuszna, cicha i bierna. Uwielbiała koronkowe i złote wykończenia, często haftowała wizerunki Wiary na swoim ubraniu.

Biografia Edytuj

Rhaena urodziła się w 147 o.P. jako czwarte dziecko i druga córka króla Aegona III Targaryena i królowej Daenaery Velaryon. Miała dwóch starszych braci, Daerona i Baelora oraz dwie siostry – starszą Daenę i młodszą Elaenę[2].

Podczas panowania ich brata Baelora, Rhaena i jej siostry zostały zamknięte w komnatach, które odtąd stały się znane jako Krypta Dziewic[3]. Według króla było to konieczne, aby ich widok nie kusił mężczyzn z dworu. Rhaenie, w przeciwieństwie do pozostałych sióstr, nie przeszkadzała ta izolacja. Była pobożna prawie tak bardzo jak Baelor i ostatecznie została septą[3].

Po śmierci Baelora, przez krótki czas rozważano ewentualne odziedziczenie tronu przez Daenę. Pamięć o Tańcu Smoków i Rhaenyrze Targaryen, ostatniej kobiecie zasiadającej na Żelaznym Tronie, powodowała wątpliwości co do idei rządzącej królowej. Ostatecznie na Żelaznym Tronie zasiadł wuj Rhaeny, VIserys II, a roszczenia Rhaeny i jej sióstr zostały odłożone na bok[4].

Przypisy Edytuj

  1. o.P. – od Podboju Aegona.
  2. 2,0 2,1 Świat lodu i ognia”, dodatek: Drzewo genealogiczne Targaryenów.
  3. 3,0 3,1 Świat lodu i ognia”, Królowie z dynastii Targaryenów: Baelor I.
  4. Świat lodu i ognia”, Królowie z dynastii Targaryenów: Viserys II.


Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.