FANDOM


Szablon:Infobox Dom Mallister z Seagardu - jeden z najbardziej znanych rodów szlacheckich w Dorzeczu. Siedzibą rodu jest Seagard - twierdza położona na zachodnim wybrzeżu Dorzecza. Mallisterowie słyną z nieufności do Żelaznych Ludzi, z którymi zawsze ścierali się w bitwach. Ich herbem jest srebrny orzeł na fioletowym polu. Rodzinne motto to "Nad resztą".

Historia rodu

Czasy Aegona Zdobywcy

W czasie Podboju dom Mallisterów wspomagał Aegona Zdobywcę podczas jego wojny, buntując się przeciwko królowi Harrenowi Czarnemu z Harrenhal. Następnie złożyli hołd lenny Domowi Tullych i stali się ich chorążymi.

Rebelia Roberta Baratheona

W czasie Rebelii Roberta Baratheona Mallisterowie odpowiedzieli na wezwanie swego suzerena, lorda Hostera Tully'ego i wzięli udział w Bitwie nad Tridentem. W czasie walki lord Jason pokonał trzech chorążych Targaryenów.

Rebelia Balona Greyjoya

W czasie Rebelii Balona Greyjoya Mallisterowie walczyli u boku króla Roberta. W czasie wojny, flota Żelaznych Ludzi zaatakował Seagard, ale lord Jason zdołał obronić port i zabił osobiście księcia Rodrica Greyjoya.

Trzeci Wiek

Znanymi Mallisterami są:

Nieokreśleni

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.