FANDOM


Olyvar Frey - Dwudzieste dziecko i siedemnasty syn lorda Waldera Frey'a i jego szóstej żony, Bethany Rosby. Giermek króla Robba Starka, jeden z jego osobistych strażników.

Wygląd i charakter

Wygląda tak samo jak jego ojciec, jednak bardzo różni się charakterem. Jest młody i porywczy, ale za to lojalny i oddany. Jako giermek zaprzyjaźnił się z Robbem, ze względu na to nie chciał go opuścić nawet wtedy, kiedy król zdradził jego ród.

Historia

Olyvar Frey urodził się w Bliźniakach w 281AL i wychowywał się razem ze swym licznym rodzeństwem. Jako, że był bardzo daleko od linii dziedziczenia miał zostać rycerzem.

Kiedy Robb Stark zmierzał na wojnę z Lannisterami, potrzebował wsparcia Rodu Frey oraz prawa przejścia na drugi brzeg rzeki przez Bliźniaki. Jego matka, Catelyn Stark, została wysłana na negocjacje z lordem Walderem. Jednym z warunków sojuszu Frey'ów i Starków było przyjęcie na służbę Olyvara jako giermka Robba, do czasu kiedy nie zostanie pasowany na rycerza.

Kiedy Robb zgadza się na warunki, Olyvar dołącza do sił Starków i rozpoczyna swą służbę. Walczy w Szepczącym Lesie jako osobisty strażnik Robba, uczestniczy też w przekazywaniu warunków pokoju Robba swemu kuzynowi, Cleosowi Frey'owi, aby ten zaniósł je królowi Joffrey'owi.

Kiedy Robb żeni się z Jeyne Westerling, Frey'owie porzucają go, bo przysiągł poślubić córkę lorda Waldera i złamał słowo. Pomimo że prawie wszyscy Frey'owie odchodzą, Olyvar zostaje przy Robbie i chce dalej za niego walczyć. W końcu jego rodzina zmusza go do opuszczenia przyjaciela. Olyvar nie bierze udziału w Krwawych Godach, a jego nieobecność jest tłumaczona służbą. Bardzo możliwe, że został uwięziony, ponieważ chciał ostrzec Robba przed zdradą swego rodu.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.