FANDOM


Serial wspomniany

Olyvar Frey – dwudzieste drugie dziecko i osiemnasty syn lorda Waldera Freya i jego szóstej żony, Bethany Rosby. Jest czwartym synem narodzonym z tego związku. Giermek króla Robba Starka, jeden z jego osobistych strażników.

Wygląd i charakter Edytuj

Wygląda tak samo jak jego ojciec, jednak bardzo różni się charakterem. Jest młody i porywczy, ale za to lojalny i oddany. Jako giermek zaprzyjaźnił się z Robbem, ze względu na to nie chciał go opuścić nawet wtedy, kiedy król zdradził jego ród.

Historia Edytuj

Olyvar Frey urodził się w Bliźniakach w 281 o.P. i wychowywał się razem ze swym licznym rodzeństwem. Jako że był bardzo daleko od linii dziedziczenia (93. w linii dziedziczenia), miał zostać rycerzem.

Kiedy Robb Stark zmierzał na wojnę z Lannisterami, potrzebował wsparcia Rodu Frey oraz prawa przejścia na drugi brzeg rzeki przez Bliźniaki. Jego matka, Catelyn Stark, została wysłana na negocjacje z lordem Walderem. Jednym z warunków sojuszu Freyów i Starków było przyjęcie na służbę Olyvara jako giermka Robba, do czasu kiedy nie zostanie pasowany na rycerza.

Kiedy Robb zgadza się na warunki, Olyvar dołącza do sił Starków i rozpoczyna swą służbę. Walczy w Szepczącym Lesie jako osobisty strażnik Robba i w Bitwie Obozów, uczestniczy też w przekazywaniu warunków pokoju Robba swemu przyrodniemu bratankowi, Cleosowi Freyowi, aby ten zaniósł je królowi Joffrey’owi. Olyvar towarzyszy Robbowi jeszcze przez jakiś czas, w tym również w jego wyprawie na Zachód.

Kiedy Robb żeni się z Jeyne Westerling, Freyowie porzucają go, bo przysiągł poślubić córkę lorda Waldera i złamał słowo. Pomimo że prawie wszyscy Freyowie odchodzą, Olyvar zostaje przy Robbie i chce dalej za niego walczyć. W końcu jego rodzina zmusza go do opuszczenia przyjaciela. Olyvar nie bierze udziału w Krwawych Godach, na których jego siostra Roslin Frey poślubia lorda Riverrun Edmure’a Tully, pod tym właśnie pretekstem, na weselu Edmure zostaje uwięziony, a Robb i jego ludzi zamordowani. Jego nieobecność jest tłumaczona służbą. Bardzo możliwe, że został uwięziony, ponieważ chciał ostrzec Robba przed zdradą swego rodu.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.