FANDOM


Świat realny

Ogród kości (ang. Garden of Bones) – czwarty odcinek drugiego sezonu serialu „Gra o tron”. Jego premiera na antenie HBO miała miejsce 22 kwietnia 2012 roku w Stanach Zjednoczonych i 23 kwietnia 2012 roku w Polsce.

Opis Edytuj

Robb wygrywa kolejne starcie z Lannisterami. Zdobywa kolejnych jeńców i zdecydowanie odrzuca sugestie Roose Boltona, by oficerów przesłuchać, a zwykłych żołnierzy stracić. Uwagę Robba przyciąga jedna z pielęgniarek, Talisa z Volantis.

ILikeHerPretty

Sansa poniżana przed całym dworem.

W Królewskiej Przystani Joffrey żąda, by Sansa Stark odpokutowała za zbrodnie swego brata. Nie przejmuje się tłumaczeniami dziewczyny, że nie ma ona nic wspólnego z kampanią prowadzoną przez Robba. Znęcanie się nad Sansą przerywa wejście Tyriona z Bronnem u boku. Bronn sugeruje, że zachowanie Joffreya może być spowodowane brakiem dziewczyny i Tyrion posyła chłopakowi dwie prostytutki w charakterze prezentu na dzień imienia. Joffrey nie zamierza osobiście korzystać z usług dziewczyn i rozkazuje Ros znęcać się nad towarzyszką.

RosAndJoffrey

Joffrey dręczy Ros.

Do obozu Renly’ego przybywa Littlefinger. Król nie darzy Baelisha sympatią, ale rozmawia z nim, a następnie Petyr próbuje wysondować Margaery Tyrell, ale dziewczyna nie daje sobą sterować.

Jeden ze zwiadowców wysłanych przez Daenerys powraca. Dotarł do Qarthu i przyniósł wieść, że możni władający miastem chętnie ugoszczą u siebie matkę smoków.

Harrenhal

Jeńcy docierają do Harrenhal.

Arya, Gendry, Gorąca Bułka oraz pozostali jeńcy docierają do Harrenhal. Ludzie Gregora Clegane’a urozmaicają sobie czas torturowaniem jeńców. Nocą Arya po raz kolejny odmawia swoją modlitwę.

Do namiotu Catelyn Stark wchodzi Littlefinger. Cat nie chce słuchać jego tłumaczeń i wyrzuca go z namiotu, ale Petyr Baelish widząc, że gra na sentymentach nic nie daje powołuje się na Sansę i Aryę i sugeruje, że dziewczynki nie są bezpieczne na dworze Joffreya. Proponuje Catelyn, by wymieniła córki na Jaimego Lannistera. Wyrazem dobrej woli Tyriona Lannistera są kości Neda, dostarczone do Catelyn przez milczące siostry. Renly spotyka się ze Stannisem. Bracia dogryzają sobie wzajemnie, zarówno jeden jak i drugi jest przekonany, że powinien zasiąść na Żelaznym Tronie. Stannis uważa, że z mocy prawa Żelazny Tron należy do niego i składa bratu propozycję. Jeśli Renly dołączy do niego i odda swe wojska pod komendę Stannisa wówczas starszy brat przywróci go do rady oraz ustanowi swym dziedzicem, do czasu, aż nie urodzi mu się syn. W przeciwnym wypadku Renly Baratheon zginie.

Qarth2

Główne wrota miasta Qarth otwarte przed Daenerys.

Daenerys ze swymi Dothrakami dociera do bram Qarthu. Witają ją zarządzający miastem możni, zwani Trzynastu. Chcą zobaczyć smoki, ale nie są nastawieni zbyt entuzjastycznie do Daenerys i do Dothraków i odmawiają wpuszczenia dziewczyny za mury miasta. Jeden z Trzynastu, Xaro Xhoan Daxos, staje po stronie Daenerys i dzięki jego poręczeniu przybysze mogą wejść do miasta.

Kolejną osobą wybraną do przesłuchania w Harrenhal jest Gendry. Chłopaka ratuje przybycie Tywina Lannistera. Tywin obsztorcował Gregora Clegane’a za marnowanie ludzi i wybrał Aryę na swego podczaszego.

Nocą do komnaty Tyriona przychodzi Lancel Lannister z poleceniem natychmiastowego wypuszczenia z lochów wielkiego maestera Pycelle. Tyrion domyśla się relacji, jaka łączy Lancela i Cersei i szantażuje kuzyna groźbą, że powie o wszystkim Joffreyowi. Przerażony Lancel zgadza się współpracować z Tyrionem i informować go o posunięciach Cersei.

Davos na polecenie Stannisa przewozi Melisandre łodzią w pobliże lądu. Pomiędzy skałami jest ukryte przejście, zabezpieczone kratami. Melisandre jest w zaawansowanej ciąży i rodzi upiorny cień, który przenika przez kraty.

Pojawienie Edytuj

Pierwsze Edytuj

Obsada Edytuj

Gościnnie

Adnotacje Edytuj

Nawigacja Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.