FANDOM


Ta strona to zalążek artykułu.
GoT stub biały
Jeśli możesz, rozbuduj go, wprowadzając brakującą zawartość.
UnsuelliedS3

Nieskalani w pełnym rynsztunku.

Nieskalani (val.dovageris) -  żołnierze-eunuchowie z Zatoki Smoków, dawnej Zatoki Niewolniczej. Zabierani byli swoim rodzinom z całego Essos. Ich szkolenie odbywało się głównie w Astaporze, tylko tam można ich kupić. Cena jest wysoka, ale nie przewyższa tej za Złotą Kompanię. W pełni oddaje jednak umiejętności i poziom wyszkolenia każdego wojownika.

SzkolenieEdytuj

Chłopcy zaczynają szkolenie bardzo wcześnie, w wieku 5 lat. Ćwiczą codziennie, aby do perfekcji opanować sprawność fizyczną. Poznają sztuki walki każdym rodzajem broni, krótkim mieczem, włócznią itd. Jeśli s
707 Grey Worm Unsullied
zkolony zawiedzie, jest zabijany, ponieważ przynosi to hańbę Astaporowi. Dlatego też, do końca treningu przeżywa jedna trzecia. Każdy trenowany żołnierz musi się zmierzyć ze swoim lękiem w bardzo bezkompromisowy sposób, np. poprzez wrzucenie do morza, aby nauczyli sie pływać i wyzbyli strachu przed głębokością. Szkolenie jest bardzo surowe, pełne dyscypliny. Jednym z końcowych stadium szkolenia jest wyprawa na targ. Polega ona na tym, że gdy szkolony chce otrzymać tarczę, musi znaleźć na targu płaczące niemowlę i zabić je na oczach matki. Srebrną markę otrzymuje właściciel dziecka, a nie jego matka. 

PołuszeństwoEdytuj

Są niezwykle lojalni, wierni i posłuszni. Wykonają każdy rozkaz swego pana, nawet samobójstwo. 

TożsamośćEdytuj

Po kastracji zyskują nową tożsamość. Ich imię jest dwuczłonowe. Powstaje z przypadkowej nazwy koloru oraz nazwy szkodnika, np Szary Robak, Czerwona Pchła, Czarny Szczur. Mają im przypominać, że są tylko nic nie znaczącym robactwem. 

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.