FANDOM


Ślio wspomniany Udw wspomniany Tzs wspomniany

Książę Maron Nymeros Martell – dawny książę Dorne i głowa rodu Nymeros Martell.

Biografia Edytuj

Ojciec Marona, książę Dorne, zgodził się na polityczny mariaż, który miał zakończyć czteroletnią wojnę z Siedmioma Królestwami. W układzie, który zawarł z królem Baelorem I Targaryenem, zgodził się na poślubienie swojej córki i najstarszego dziecka, księżniczki Mariah, przez księcia Daerona Targaryena, wnuka królewskiego namiestnika, księcia Viserysa Targaryena. Małżeństwo to otworzyło drogę dla Marona, aby ponad dwie dekady później zaakceptował propozycję poślubienia siostry księcia Daerona (wówczas króla Daerona II), księżniczki Daenerys Targaryen. Ślub ten formalnie uczynił Dorne częścią Siedmiu Królestw[1][2][3].

Ślub odbył się w Królewskiej Przystani, a po nim, kiedy książę Maron uklęknął przed Żelaznym Tronem, udał się wraz z królem Daeronem II, aby złożyć cześć przed posągiem króla Baelora Błogosławionego pod Wielkim Septem Baelora. W celu uczczenia ślubu, w 187 o.P. odbył się turniej, w którym zwyciężył książę Baelor Targaryen, najstarszy syn Daerona II[3].

Z okazji zawarcia małżeństwa książę Maron wybudował Wodne Ogrody[1].

Maron miał z Daenerys wiele dzieci. Ich najstarszym dzieckiem był syn, który najpewniej został po ojcu kolejnym księciem Dorne[4].

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Uczta dla wron”, rozdział 13, Zbrukany rycerz.
  2. Świat lodu i ognia”, Królowie z dynastii Targaryenów: Baelor I.
  3. 3,0 3,1 Świat lodu i ognia”, Królowie z dynastii Targaryenów: Daeron II.
  4. Taniec ze smokami”, rozdział 38, Obserwator.


Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.