FANDOM


Krwawe Gody – rzeź mająca miejsce w Bliźniakach w 299 o.P.[1], podczas Wojny Pięciu Królów, która miała na celu zabicie Króla Północy, Robba Starka. Zorganizowana została przez Waldera Freya.

Przyczyny Edytuj

Oficjalną przyczyną Krwawych Godów było zlekceważenie obietnicy, którą Robb Stark dał Walderowi Freyowi, kiedy obiecał mu, że ożeni się z jedną z córek władcy Bliźniaków, w zamian oczekując pomocy od Freyów. Zamiast jednej z jego córek, wybrał Jeyne Westerling, przez co Freyowie poczuli się obrażeni.

Ponadto, Walder Frey zawarł tajemy układ z Tywinem Lannisterem, który miał na celu uznanie Freyów jako sojuszników władcy Żelaznego Tronu, w zamian za ułaskawienie, małżeństwa i ziemie Joffreya Baratheona.

Przebieg Edytuj

Ślub i wesele Edmure’a Tully’egoRoslin Frey przebiegały bez zarzutów aż do momentu pokładzin, kiedy to małżonków wyprowadzono z sali, a resztę ludzi, w tym Robba Starka, Catelyn Tully i całą armię północy, okrutnie zabito. W okrutnym szyderstwie przyszyli głowę Szarego Wichra do tułowia Robba. Edmure’a po pokładzinach wtrącono do lochów, natomiast Roslin pozostała pod opieką rodziny. Wkrótce okazało się, że spodziewa się ona dziecka oraz liczy na urodzenie córki.


Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 o.P. – od Podboju Aegona.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.