FANDOM


Kingsroad

Lokalizacja Królewskigo Traktu na Westeros.

Królewski Trakt (ang. Kingsroad) – główna droga lądowa w Siedmiu Królestwach, rozciągająca się na prawie dwa tysiące mil (ok. 3220 km), od Czarnego Zamku na Murze, przez stolicę, Królewską Przystań, aż do Końca Burzy. Nie jest on jednak tak wspaniały jak valyriańskie drogi z przeszłości.

Opis Edytuj

Królewski Trakt został zbudowany w okresie panowania Jaehaerysa Rozjemcy, około dwustu lat temu. Jego jakość waha się z miejsca na miejsce, a jego głównym odcinkiem jest droga pomiędzy Królewską Przystanią a Przesmykiem. Na północ od Przesmyku i na południe od stolicy, droga wije się, jest mniej przydrożnych karczm, i jest o wiele węższa. Trakt na trasie Winterfell – Czarny Zamek zamienia się w ścieżkę, a wokół niej gdzieniegdzie tylko pojawiają się gospodarstwa. Podobnie, Królewski Trakt pomiędzy Królewska Przystanią a Końcem Burzy zamienia się w dwie wąskie ścieżki, wciąż się przecinające. Niemniej jednak, zwiększa to prędkość jazdy i mobilność.

Distant Winterfell

Królewski Trakt nieopodal Winterfell.

Królewski Trakt przecina Górski Szlak w Crossroads Inn. W Królewskiej Przystani tworzy odnogę o nazwie Złoty Trakt, która prowadzi do Casterly Rock. Nieco na południe od stolicy rozgałęzia się na Różany Trakt, biegnący do Wysogrodu. Jeśli podróżuje się do stolicy Królewskim Traktem, wejdzie się do niej przez Smoczą Bramę. Następnie zaczyna się dopiero za Czarnym Nurtem i prowadzi do Końca Burzy.