FANDOM


ManceS3Promo

Mance Rayder.

Król za Murem – tytuł przyznawany osobie, która zjednała wiele plemion dzikich. Tytuł ten został najprawdopodobniej wymyślony przez ludzi z Siedmiu Królestw. Pomimo nazwy, nie był koniecznie dziedziczony i nie oznaczał bezwzględnej pozycji. Wszystko zależało od autorytetu danej osoby i jego siły. Najbardziej znany król za Murem Mance Rayder musiał pokonać wielu przeciwników, zjednać sobie w wyniku negocjacji i gróźb wiele plemion.

Historyczni Królowie Za Murem Edytuj

  • Raymun Czerwonobrody – był królem około 150 lat temu.
  • Bael Bard – był sławnym bardem, jeźdźcem i kobieciarzem. Według Dzikich udał się jako bard do Winterfell i uwiódł córkę lorda (urodziła mu ona syna). Kiedy został królem, poprowadził dzikich na Mur, gdzie został zabity przez własnego syna, który odziedziczył Winterfell. Później jego syn został oskórowany przez Boltonów w ich trwającym wieki pochodzie do dominacji.
  • Gendel i Gorne – byli wspólnie królami około 3000 lat temu. Zbudowali tunel pod Murem i najechali Północ. Gorne zdołał zabić króla Starków, ale sam został zabity przez jego syna i następcę. Gendel i reszta Dzikich zostali wybici przez armie Starków, Nocnej Straży i Umberów. Jednak według legend Dzikich, Gendel poprowadził swoich ludzi z powrotem do tunelu, ale nie zdołali oni znaleźć wyjścia. Mówi się, że jego dzieci i potomkowie wciąż żyją pod Murem i są stale głodni.
  • Rogaty Lord
  • Joramun – razem z Królem Północy pokonał Nocnego Króla. Według legend odnalazł Róg Zimy i obudził olbrzymy.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.