FANDOM


Ślio wspomniany Nm wspomniany Udw wspomniany
To jest artykuł o legendarnym lordzie dowódcy Nocnej Straży. Możesz być także zainteresowany przywódcą białych wędrowców, nazywanym Nocnym Królem.

Król Nocy (ang. Night's King) – członek Nocnej Straży i trzynasty Lord Dowódca na Murze, żyjący w Erze Herosów.

Według legend, zakochał się on w kobiecie o „skórze białej jak księżyc i oczach niebieskich jak gwiazdy”. Schwytał ją i kochał się z nią pomimo, że „jej skóra była zimna jak lód”. I kiedy dał jej swoje nasienie, oddał jej swoją duszę. Potem Lord Dowódca zabrał ją do Nocnego Fortu, gdzie obwołał się królem. Wraz ze swoją trupią królową władał okolicznymi ziemiami przez 13 lat. Podczas swojego panowania dopuszczali się strasznych czynów (między innymi składali ofiary białym wędrowcom), o których wciąż krążą opowieści na Północy. Król Nocy miał pod rozkazami swoich braci ze Straży, których zmusił do posłuszeństwa tajemniczymi czarami.

Dopiero gdy Brandon Stark z WinterfellKról za Murem Joramun połączyli swoje siły, udało się im obalić Nocnego Króla i uwolnić Nocną Straż z jego niewoli. Po upadku Króla Nocy wszystkie zapiski o jego istnieniu zostały zniszczone, a ludziom zabroniono wymieniać jego imię, przez co z czasem został zapomniany.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.