FANDOM


Karhold

Karhold.

Karhold – zamek i twierdza a także miasto na Północy, siedziba rodu Karstarków, krewnych i gałęzi Starków w Winterfell. Leży na dalekiej północy wśród zalesionych ziem Karstarków na południe od Zatoki Fok oraz nad brzegami Szarego Urwiska. Zamek jak i okoliczne (bardzo rozległe ziemie) należą do domeny lorda Karholdu.

Historia Edytuj

Zamek został zbudowany przez Karlona Starka, młodszego syna ówczesnego króla Północy z Winterfell, który dostał te ziemie w nagrodę około tysiąc lat temu (choć niektórzy uważają że 700), ziemie te otrzymał w nagrodę za wierną służbę i pomoc w stłumieniu rebelii Boltonów z Dreadfort. Karlonowi został ofiarowany szeroki pas ziemi na południe od Zatoki Fok oraz na Szarym Urwiskiem obszar ogromny jednak nie bardzo ludno za to bardzo gęsto zalesiony.

Po otrzymaniu ziemi Karlon zdecydował się zbudować sobie siedzibę, zamek który powstał został nazwany Karl;s Hold, na cześć lorda Karlona. Z czasem kiedy Karlon umarł zamek zatrzymali w posiadaniu jego synowie oraz potomkowie. Z czasem zamek zaczął się rozrastać zaś woku niego powstało niewielkie miasteczko. Pod wpływem następnych lat i z czasem zamek przekształcił swoją nazwę z Karl's Holdu na Karhold, zaś mieszkający tam Starkowie jako młodsi kuzyni głównej linii zaczęli się nazywać Starkami. Tym sposobem wyodrębniła się boczna gałąź rodu Starków, Karstarków którzy przyjęli własny herb i dewizę (Słońce zimy).

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.