FANDOM


Serial występuje
Ta strona to zalążek artykułu.
GoT stub biały
Jeśli możesz, rozbuduj go, wprowadzając brakującą zawartość.

Jon Snow i Daenerys Targaryen spotkali się w siódmym sezonie serialu. Potrzebowali siebie jako sojuszników w walce przeciw wspólnym wrogom. W końcu zaczęli działać razem, by osiągnąć swoje cele.

Sezon 7 Edytuj

Daenerys odwiedza Melisandre, Czerwona Kapłanka, która uważa, że Dany może być „Księciem, Którego Obiecano”. Varys pyta Melisandre o jej służbę feralnemu królowi Stannisowi. Daenerys na początku nie wierzy, że może być księciem, jednak Missandei wyjaśnia jej, że w języku starovalyriańskim słowo „książę”, czy „księżniczka” są neutralne pod względem płci. Melisandre opowiada Daenerys o Jonie Snow, Królu Północy, który zjednoczył Północ i dzikich zza Muru. Tyrion ręczy za Jona i przekonuje Daenerys, że byłby dobrym sojusznikiem. Dany zgadza się z radą Tyriona i zleca zaproszenie Jona Snow na Smoczą Skałę, gdzie miałby zgiąć przed nią kolana[1].

Jon i Davos Seaworth przybywają na Smoczą Skałę. Przywitani zostają przez Tyriona i Missandei. Tyrion zwraca się do Jona słowami „bękart z Winterfell”, Król Północy w odpowiedzi nazywa go „karłem z Casterly Rock”. Jon zwraca uwagę na blizny na twarzy Lannistera. Wzajemnie przedstawiają sobie swoich towarzyszy, ser Davosa i Missandei, która prosi o oddanie mieczy. Jon i jego świta posłusznie składają broń na ręce dothrackich strażników Daenerys.

Galeria Edytuj


Przypisy Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.