FANDOM


Świat realny
To jest artykuł o serialu HBO. Możesz być także zainteresowany książką George'a R.R. Martina, grą Telltale Games, grą przeglądarkową, strategiczną lub przygodową grą Cyanide Studios o tych samych nazwach.


Gra o tron (ang. Game of Thrones) – amerykański serial fantasy będący adaptacją sagi pod tytułem Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George R. R. Martina. Twórcami serialu są David Benioff i Daniel Brett Weiss. Emitowany na stacji HBO. Swoją premierę w amerykańskiej telewizji miał 17 kwietnia 2011, a w Polsce - dzień później.

Obecnie wyprodukowano osiem sezonów podzielonych na dziesięć odcinków. Wyjątkami są siódmy sezon podzielony na siedem części i ósmy sezon, który podzielono na sześć odcinków.

Produkcja serii jest prowadzona w Belfaście, stolicy Irlandii Północnej, głównie w Paint Hall Studios. Tytuł jest największą oraz najbardziej pochłaniającą koszty produkcją, kiedykolwiek przygotowaną w Irlandii Północnej. Tworzenie serialu odbywało się również na Malcie, Islandii, Chorwacji, Maroku, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych.

Autorzy Edytuj

Dawniej:

Lista odcinków Edytuj

Beautiful Death Edytuj