FANDOM


Ślio wspomniany

Gogossos, zwane kiedyś Gorgai – zrujnowane miasto na Wyspie Łez, największej z Wysp Bazyliszkowych. Położone jest w południowej części wyspy, naprzeciwko kontynentu Sothoryos.

Historia Edytuj

Stare Imperium Ghis założyło to miasto pod nazwą Gorgai[1]. Ghiscarczycy kontrolowali miasto przez okres od dwóch do czterech stuleci, do czasu, kiedy zostało ono zdobyte przez Valyriańskie Włości w trzeciej wojnie ghiscarskiej i przemianowane na Gogossos. Smoczy lordowie uczynili z Wyspy Łez kolonię karną, do której zsyłano najgorszych przestępców. W lochach Gogossos wynajdowano nowe tortury i praktykowano najmroczniejszą magię krwi, w tym parzenie zwierząt z niewolniczymi kobietami, aby produkować wypaczone, półludzkie dzieci[1].

Potęga i bogactwo Gogossos znacząco wzrosły dzięki niewolnictwu i czarom podczas Stulecia Krwi, kiedy niektórzy nazywali je „Dziesiątym Wolnym Miastem”. Jego targi niewolnicze stały się równie sławne jak te w miastach Zatoki Niewolniczej. Siedemdziesiąt siedem lat po Zagładzie na Wyspach Bazyliszkowych wybuchła epidemia czerwonej śmierci, która położyła kres potędze Gogossos, pozostawiając przy życiu jedynie dziesiątą część jego mieszkańców[1].


Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 Świat lodu i ognia”, Wyspy Bazyliszkowe.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.