FANDOM


Serial występuje
TVBook

Lord Edmure Tully – piąte dziecko i trzeci syn lorda Riverrun, Hostera Tully’ego i lady Minisy Whent i jedyny syn, który dożył wieku dorosłego. Młodszy brat Catelyn Stark i Lysa Arryn, wuj Robba, Sansy, Aryi, Brana i Rickona Starków oraz Roberta Arryna, mąż Roslin Frey. Z powodu choroby swego ojca, który zaczął niedomagać, Edmure przejął większość obowiązków ojca i władzę nad Dorzeczem. Na początku Wojny Pięciu Królów jego ziemie zostały najechane przez armię Lannisterów, a on sam został pokonany w bitwie pod Riverrun, gdzie dostał się do niewoli. Uwolniony z niej w czasie bitwy Obozów przez siły sojuszniczych wojsk Północy. Po bitwie reprezentując lordów Dorzecza, poparł pretensje swego siostrzeńca Robba Starka do korony Północy oraz Dorzecza, on sam pełniąc obowiązki lorda uznał Starków za swych królów i seniorów oraz wypowiedział posłuszeństwo Żelaznemu Tronowi. W dalszych etapach kampanii zwolennik zdobycia Harrenhal i kontynuowania wojny. W czasie kampanii Robba, na ziemie Zachodu, odpowiedzialny za obronę Dorzecza. Udało mu się zatrzymać i odeprzeć pochód armii lorda Tywina Lannistera na zachód, wobec czego miał on dość czasu, aby wycofać się do oblężonej Królewskiej Przystani. Po śmierci ojca lord Riverrun i głowa rodu Tullych. Aby odbudować sojusz z Walderem Freyem, złamany przez jego siostrzeńca, zgodził się poślubić jedną z jego córek, Roslin Frey. W czasie wesela, nazwanym później Krwawymi Godami, jego rodzina, jak i większość chorążych została wymordowana, a on sam został uwięziony i pozbawiony wszystkich tytułów. Aby uchronić od śmierci swoje jeszcze nienarodzone dziecko i żonę, zgodził się poddać Riverrun Emmonowi Freyowi. Obecnie odzyskał rodową siedzibę i objął władzę w Dorzeczu.

Wygląd i charakter Edytuj

Edmure ma cechy charakterystyczne dla Tullych, kasztanowe włosy i niebieskie oczy. Jest średniego wzrostu i krępej budowy ciała, po za tym nosi bujną brodę.

Edmure jest pewny siebie, ambitny i nieco zazdrosny, posiada również potrzebę udowodnienia swojej własnej wartości, co można dostrzec kilkakrotnie, prawdopodobnie czuł że nie spełni się dobrze w roli dowódcy w oczach ojca i starał się dać mu powodu do dumy.

Historia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Edmure Tully

Edmure urodził się 267 o.P.[1] lub 268 o.P., roku w Riverrun, jako trzeci syn i piąte dziecko lorda Hostera Tullyego i jego żony lady Minisy Whent. Był przy tym jednocześnie jedynym synem, który dożył dorosłości, jego rodzeństwem były dwie starsze od niego siostry Catelyn i Lysa. Wychowywał się w Riverrun razem z siostrami i wychowankiem ojca, Petyrem Baelishem, z którym się zaprzyjaźnił.

Małżeństwo i Potomstwo Edytuj

Edmure Tully jest żonaty z Roslin Frey, jedyną córką z szóstego małżeństwa lorda Waldera Freya. Oczekują oni pierwszego dziecka.Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 o. P. – od Podboju Aegona.

Pojawienia Edytuj

POJAWIENIA W SEZONIE III
Valar Dohaeris Mroczne skrzydła, mroczne słowa Ścieżka kar A teraz jego warta dobiegła końca Pocałowana przez ogień
Wspinaczka Niedźwiedź i dziewica cud Drudzy Synowie Deszcze Castamere Mhysa
POJAWIENIA W SEZONIE VI
Czerwona kobieta Dom Zdrajca Księga Nieznajomego Drzwi
Krew mojej krwi Złamany Nikt Bitwa bękartów Wichry zimy
POJAWIENIA W SEZONIE VIII
Winterfell Rycerz Siedmiu Królestw Długa Noc Ostatni ze Starków Dzwony Żelazny Tron
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.