FANDOM


Walder Frey, zwany Czarnym Walderem – drugi syn ser Rymana Freya (matki nie znamy), wnuk ser Stevrona Freya, prawnuk lorda Waldera Freya z Bliźniaków, młodszy brat Edwyna i starszy Petyra zwanego „Petyrem Pryszczem”. Obecnie jest drugi do w kolejce do dziedziczenia Bliźniaków.

Wygląd i charakter Edytuj

---

Historia Edytuj

Walder Frey urodził się pomiędzy rokiem 260 o.P. a 280 o.P., jako drugi syn ser Rymana Freya, jego starszym bratem jest Edwyn Frey, z którym nie utrzymuje najlepszych kontaktów, a młodszy Petyr Frey. Jego dziadek ser Stevron Frey, był dziedzicem Bliźniaków, którymi rządził jego pradziadek lord Walder Frey. Czarny Walder zyskał swój przydomek nie tylko przez kolor brody i włosów, lecz także przez swój charakter, jest znany w całej rodzinie Frey’ów jako stanowczy i skory do gniewu i jest postrachem w całej rodzinie. Czarny Walder nie utrzymuje dobrych relacji ze swym starszym bratem Edwynem. Jest także znany w rodzinie ze swych romansów, wielu w rodzinie Freów spekuluje że Czarny Walder sypia ze swymi kuzynkami, i szwagierkami, a podobno nawet miał romans z siódmą żoną lady Annarą Farring swojego pradziadka lorda Waldera, co podaje pod wątpliwość pochodzenia szóstki dzieci z tego związku Arwyny, Wendela, Colmara, Waltyra, Elmara i Shirei.

Przed rozpoczęciem Wojny Pięciu Królów był piąty w kolejności do dziedzictwa Bliźniaków, przed nim była córka jego brata, a zanim jego młodszy brat Petyr.

Starcie Królów Edytuj

Po wybuchu Wojny Pięciu Królów ród Freyów dołącza do króla Północy Robb Stark, w zamian za to że ten poślubi jedną z córek lub wnuczek lorda Waldera. Czarny Walder dołącza do armi Północy, nie jest jasne czy bierze udział w bitwie pod Szepczący Lesie i bitwie Oboizów. Towarzyszy jednak wyprawie Młodego Wilka na Krainy Zachodu. Po śmierci jego dziadka ser Stevron Frey, z piątego miejsca w kolejności sukcesji, znalazł się na czwartym.

Nawałnica Mieczy Edytuj

---

Uczta dla Wron Edytuj

---

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.