FANDOM


Lord Alekyne Florent – jedyny syn i dziedzic lorda Jasnej Wody Alestera Florenta i jego żony Melary Crane. Po śmierci ojca lord Jasnej Wody.

Historia Edytuj

Alekyne urodził się w Jasnej Wodzie, jako jedyny syn lorda Alestera Florenta i jego żony Melary Crane. Miał dwoje rodzeństwa: starszą siostrę Melessę Florent, żonę lorda Randylla Tarlya, oraz młodszą siostrę Rheę Florent, która wyszła za lorda Leytona Hightowera.

Kiedy rozpoczęła się Wojna Pięciu Królów, Alekyne został w Jasnej Wodzie, podczas gdy jego ojciec, lord Alester, wyrusza na wojnę aby najpierw wesprzeć króla Renly’ego Baratheona, a po śmierci Renlyego Stannisa Baratheona.

Po bitwie nad Czarnym Nurtem, w której wielką rolę odegrał ród Tyrellów, zawiązał się sojusz pomiędzy Tyrellami a Lannisterami. Żelany Tron uznał Florentów za zdrajców, a ich ziemie i twierdze przekazał Tyrellom. Od tej chwili drugi syn lorda Mace'a Tyrella, ser Garlan Tyrell został lordem Jasnej Wody. Alekyne szykował się do obrony razem ze swym wujem, kasztelanem Jasnej Wody, ser Colinem Florentem.

Po tym kiedy lord Alester zostaje skazany za zdradę i spalony żywcem na Smoczej Skale, Alekyne odziedziczył tytuł lorda Jasnej Wody i głowy rodu Florentów. Musiał jednak przeciwstawić się Garlanowi, który również tytułuje się lordem Jasnej Wody. Pomimo że Stannnis spalił ojca Alekyne'a, to nowy lord Florent wciąż walczy za niego.

Ponieważ Garlan prowadzi znaczną armie na Jasną Wodę, Alekyne ucieka z twierdzy do Starego Miasta, aby szukać schronienia u swej siostry, żony lorda Hightowera.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.