FANDOM


Świat realny

Ścieżka kar (ang. Walk of Punishment) – trzeci odcinek trzeciego sezonu serialu „Gra o tron”. Jego premiera na antenie HBO miała miejsce 14 kwietnia 2013 roku w Stanach Zjednoczonych i 15 kwietnia 2013 roku w Polsce.

Opis Edytuj

Trwają uroczystości pogrzebowe lorda Hostera Tully’ego. Bierze w nich udział Robb Stark wraz z matką, a także Edmure i Brynden Tully, zwany Czarną Rybą. Po pogrzebie Czarna Ryba i Robb zarzucają Edmure’owi, że nie posłuchał rozkazu i zniszczył plan Robba pokonania Tywina Lannistera.

Sam Tywin natomiast, prowadzi zebranie małej rady, w którym biorą udział Tyrion, Cersei, Littlefinger, Varys oraz maester Pycelle. Tywin jest wściekły z powodu braku informacji o Jaimem. Nakazuje też Littlefingerowi wyruszenie do Doliny i przeciągnięcie Lysy Tully na stronę korony. W jego zastępstwie mianuje Tyriona starszym nad monetą.

Pojmani przez ludzi Boltona, Jaime i Brienne, pomimo wspólnej niewoli nie zaprzestają kłótni. Jaime ostrzega Brienne przed gwałtem, który najpewniej ją czeka i radzi by się nie opierała.

Wolf Cake

Ciastko w kształcie wilka – prezent Gorącej Bułki dla Aryi.

Arya pozostaje w towarzystwie banitów, którzy jednak nie chcą już jej wypuścić, od kiedy wiedzą kim jest. Bractwo zabiera ją i Gendry’ego (a także pojmanego Ogara) ze sobą. Dochodzi do pożegnania z Gorącą Bułką, który postanawia zostać w gospodzie.

Catelyn rozmawia ze swym stryjem Czarną Rybą. Wspominają lorda Hostera i konflikt między braćmi. Catelyn opłakuje swych zaginionych, prawdopodobnie zmarłych synów. Talisa opatruje dwóch młodych lannisterskich jeńców, którzy obawiają się Robba, z powodu niesamowitych historii krążących o nim i jego wilkorze.

HorseCorpses 3x03

Końskie zwłoki ułożone przez Białych Wędrowców.

Tymczasem Dzicy natykają się na dziwne znaki ułożone przez Białych Wędrowcach z martwych ciał. Mance rozkazuje Tormundowi wspiąć się na Mur. Razem z nim wysyła Jona.

Czarni bracia dochodzą do twierdzy Crastera, który nie wita ich uprzejmie. Ocalali członkowie Nocnej Straży, mają żal o takie traktowanie. W tle słychać odgłosy porodu. Sam odnajduje Goździk, która właśnie urodziła dziecko.

Theonowi z pomocą tajemniczego młodego służącego, udaje się umknąć z lochu. Melisandre opuszcza Stannisa, zapewniając go jednak o swoim powrocie. Stannis pragnie śmierci pozostałych uzurpatorów.

W Astaporze Daenerys widzi okrucieństwo panów nad niewolnikami. Ser Jorah namawia Khaleesi do kupna świetnie wyszkolonej armii Nieskalanych. Ser Barristan jest temu przeciwny, uważa, że to niehonorowe. Dochodzi do negocjacji. Dany chce kupić wszystkich Nieskalanych, także tych nie do końca wyszkolonych. Kraznys – jeden z handlarzy niewolnikami uważa, że jej na to nie stać. Daenerys proponuje smoka za armię Nieskalanych. Obie strony zgadzają się na taką umowę, Dany żąda także niewolnicy Missandei.

We need Details

Tyrion i Bronn podczas rozmowy z Podrickiem.

Rose z Littlefingerem wydają Tyrionowi księgi rachunkowe Królestwa. Korzystając z pobytu w domu publicznym Baelisha, Krasnal postanawia odwdzięczyć się Podrickowi za uratowanie życia, fundując mu czas z luksusowymi kurtyzanami. Sam zajmuje się natomiast przeglądaniem ksiąg. Okazuje się, że korona jest wysoko zadłużona.

Theona zaczyna doganiać pościg, Przerażony mężczyzna rzuca się do ucieczki przez las, jednak zbrojni i tak go dopadają. Z pomocą niespodziewanie przychodzi ten sam człowiek, który pomógł mu wcześniej w ucieczce. Zabija on ścigających, z których jeden nazywa go bękartem.

Brienne Rape Beatdown

Brienne bliska zgwałcenia.

Ludzie Boltona próbują zgwałcić Brienne. Powstrzymuje ich Jaime, twierdząc, że dziewczyna, jeśli pozostanie dziewicą, jest warta okupu wartego swej wagi w szafirach. Wydaje się, że Królobójcy, dzięki powoływaniu się na lorda Tywina, udaje się przekonać przywódcę żołnierzy i jego los wkrótce się odmieni na lepsze. Niespodziewanie Locke rozkazuje uciąć Jaimemu prawą dłoń.

Pojawienie Edytuj

Pierwsze Edytuj

Obsada Edytuj

W rolach głównych

Gościnnie

Adnotacje Edytuj

Różnice między książką a serialem Edytuj

  • Książkowa żona Robba, Jeyne Westerling była zwykłą szlachcianką, nie opatrywała jeńców i nie pojechała z nim na wojnę.
  • Znaki układane przez Białych Wędrowców z martwych ciał, to pomysł twórców serialu.
  • Książkowa Missandei miała 10 lat, w serialu jest dorosłą kobietą.
  • Motyw ucieczki Theona w książce, znany tylko z retrospekcji, wygląda inaczej. Theon ucieka razem z jedną z kobiet.

Nawigacja Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.