FANDOM


Świat realny

Ścieżka dźwiękowa pierwszego sezonu serialu „Gra o tron” została skomponowana przez Ramina Djawadi i opublikowana przez Varèse Sarabande. Oparta jest na głównym motywie serialu.

Produkcja Edytuj

Początkowo ta ścieżka dźwiękowa miała zostać skomponowana przez Stephena Warbecka. 2 lutego 2011 roku, na kilka tygodni przed premierą serialu, ogłoszono, że Warbeck opuścił projekt, a muzykę stworzy Ramin Djawadi.

By nadać serialowi niepowtarzalną atmosferę, producenci zakazali Djawadiemu korzystania z muzycznych elementów, typu blues, czy wykorzystanie solowych instrumentów oraz śpiewu, które były używane w innych produkcjach fantasy. Kompozytor uważał, że wyzwaniem było stworzenie muzyki do serialu, który mocno opierał się na dialogu. W trakcie produkcji fragmenty poszczególnych utworów musiały zostać zmodyfikowane tak, by nie wychodzić przed rozmowę oraz powoli budować napięcie.

Jak sam twierdzi, do skomponowania głównego motywu zainspirował go utworzony komputerowo wstęp do serialu. Bazowały na nim kolejne utwory oraz był używany w ważnych fragmentach odcinków serialu.

Album został udostępniony na stronie iTunes 14 czerwca 2011 roku. Na nośnikach CD wydany został 28 czerwca, dzień po premierze serialu.

Lista utworów Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.